Jak zarabiać w internecie? Cała prawda

Spis treści:

 1. Wstęp: jak zarabiać w internecie?
 2. Sekretny klucz do zarabiania przez internet
 3. Wiedza o prowadzeniu firmy
 4. Doświadczenie
 5. Pieniądze – straciłem kilkadziesiąt tysięcy
 6. Manipulacje ekspertów internetowych

Wstęp: jak zarabiać w internecie?

Piotr Weppe, dzień dobry. Kłaniam się nisko. Witam Cię serdecznie na swoim YouTubie.

O zarabianiu w internecie dzisiaj będzie. Odcinek dość mocno nietypowy. Nietypowy dlatego, że jest nagrany w sposób spontaniczny! Co się z tym wiąże?

 • Wiąże się z tym to, że czasem gdzieś może troszkę ręka zadrżeć.
 • Wiąże się z tym to, że być może dźwięk będzie trochę gorszej jakości, chociaż zakładam, że nie ma dramatu.
 • Wiąże się z tym to, że nie mam rozpisanego scenariusza. Zawsze sobie rozpisuje punkt po punkcie, o czym chcę mówić. Tutaj tego nie ma.

Będzie to płynęło z mojej głowy, z mojego serca, więc nie wyczerpię tematu. Zresztą tematu „Jak zarabiać w internecie” wyczerpać się nie da i o tym też będzie ten dzisiejszy odcinek.

Co mnie skłoniło, żeby nagrać taki odcinek? Skłoniła mnie wczorajsza, wieczorna lektura YouTuba. Mówię lektura, bo głównie skoncentrowałem się na czytaniu komentarzy pod różnymi filmami twórców na tematy przedsiębiorczości, na tematy biznesowe. Skłoniła mnie do tego lektura grup na Facebooku, też takich tematów biznesowych. Różnych komentarzy i wpisów.

Jak już przeglądałem tego Facebooka to oczywiście wyskoczyło mi kilka reklam. W stylu zarób 5000 zł w miesiąc. Dorób sobie 500 zł albo 1000 zł dziennie. I co ja myślę o tych reklamach zarabiania w internecie? Też właśnie powiem.

Przypomniałem sobie, że też czasem od swoich widzów dostaję pytania w stylu: „Panie Piotrze chciałbym otworzyć sklep internetowy, ale skąd wziąć klientów?” Ja na te pytania odpowiadam: „Drogi kolego, ja mam nagrane ponad 60 filmów na YouTubie. Może zacznij od obejrzenia ich wszystkich. Jak będziesz miał jakieś bardziej konkretne pytania, to chętnie Ci wtedy pomogę.”

O tym wszystkim będzie w dzisiejszym odcinku. Zapraszam do oglądania.

Sekretny klucz do zarabiania przez internet

Czasem odnoszę wrażenie, że jest bardzo dużo osób, którym wydaje się, że przedsiębiorcy, osoby, które posiadają własną firmę, którym się w jakimś stopniu udało ją rozwinąć, mają jakiś taki sekretny klucz. Sekretny klucz do zarabiania w internecie. Taka jedna prosta rzecz, którą jeżeli ja zastosuję, to się wszystko zmieni. To nagle będę miał wielką rozwiniętą firmę, zacznę zarabiać kupę pieniędzy. Potęgują to też te właśnie reklamy różnego rodzaju kursów: Zacznij zarabiać w internecie od zaraz, zacznij zarabiać od dzisiaj. Tam są stosowane różne socjotechniki w ogóle przy sprzedaży tego typu kursów. O tym też opowiem Tam jakby wbija się do głowy to, że to jest takie bardzo proste, że to jest na wyciągnięcie ręki.

Wiecie to jest tak jak oglądacie sport i mecze, np. Igi Świątek albo wcześniej Agnieszki Radwańskiej, czy też to jak Kamil Stoch skacze. Jak się patrzy na tych zawodników, na tych super sportowców, to się wydaje, że to jest wszystko takie łatwe. Z tematów biznesowych ostatnio zainteresowałem się Rafałem Zaorskim. To jest taki trader/spekulant dosyć znany w środowisku traderów. Jak się okazało w miesiąc zarobił 10 milionów dolarów i wszystko to transmitował na żywo. Na kupnie i sprzedaży kryptowalut. Jak oglądałem Rafała to też mi się wydawało (podczas oglądanie), że jest to proste. Jak on to zrobił, to czemu ja tego nie zrobię?

Natomiast prawda jest taka:

 • Rafał Zaorski zajmuje się tradingiem od lat 90.
 • Prawda jest taka, że Iga Świątek w tenisa gra od małego.
 • Aga Radwańska tak samo.
 • Kamil Stoch skacze od wielu lat.

To, że nam się wydaj, że coś jest proste, bo na to patrzymy, bo ktoś tak opowiada to wcale nie znaczy, że to jest proste. Może w przypadku sportowców jest to bardziej logiczne. Bardziej to widać, że tu potrzeba po prostu kupę pracy. Kupę pracy potrzeba, żeby grać na poziomie Roberta Lewandowskiego. W przypadku przedsiębiorców, w przypadku firm, wydaje się wielu osobom, że to jest proste. Nie. To nie jest proste.

Wiedza o prowadzeniu firmy

Powiem więcej, nie ma takiego jednego kursu. Nie ma jakiegoś złotego wytrycha do tego, jak rozwinąć firmę, jak zacząć zarabiać, jak mieć więcej klientów, jak zatrudniać ludzi. To jest składowa bardzo wielu elementów.

Zacznę od wiedzy, zacznę od książek. Trzeba przeczytać kupę książek. Im więcej tych książek będziesz czytał, tym zauważysz, że ta wiedza tam się powtarza. Wtedy dalej trzeba czytać, bo czasem jest jedno zdanie, które po prostu zmienia wszystko, które wtedy okaże się takim wytrychem. Jak już masz rozwiniętą firmę w jakimś stopniu, coś sobie przeczytasz to wtedy zapali Ci się lampka. Oho! W takim momencie to może pchnąć biznes do przodu, ale nie od momentu zero, kiedy nie masz nic. Kiedy wydaje Ci się, że po prostu jutro musisz zacząć zarabiać pieniądze.

Doświadczenie

Druga sprawa to jest doświadczenie. Doświadczenie buduje się latami. Będziesz wiedział jak się zachowywać w niektórych sytuacjach. Będziesz rozpoznawał typy klientów, typy zachowań. Typy rynku, co się sprzedaje, co się nie sprzedaje. Do tego potrzebne jest niestety doświadczenie, które buduje się latami.

Pieniądze – straciłem kilkadziesiąt tysięcy

Potrzebne są pieniądze. W mojej opinii, oczywiście możesz się nie zgadzać z moją opinią, każdy ma prawo do swojej opinii. Póki co żyjemy jeszcze w wolnym kraju, więc to jest naturalne i jest nawet bardzo
dobre, żeby mieć swoją opinię na dany temat.

Ja uważam, że bez pieniędzy nie da się rozwinąć i rozkręcić biznesu. Niestety z tymi pieniędzmi to jest tak, że je się będzie traciło. W dużym stopniu będzie się je traciło. Ja nie wiem, czy tutaj opowiadałem na tym kanale, czy nie. Miałem takie plany, żeby rozwinąć swoje kursy za granicą. Uwierz mi szczerze, że kilkadziesiąt tysięcy złotych na to straciłem. Lekko licząc, kilkadziesiąt tysięcy złotych, w różnej postaci. W różnej postaci w sensie takim, że na reklamy, na tłumaczy i na zatrudnianie dodatkowych ludzi.

Dało mi to ogromną wiedzę, której przypuszczam, nie ma zawartej w żadnym kursie. Na tym właśnie polega zarabianie w internecie. Na tym polega prowadzenie własnej firmy.

Manipulacje ekspertów internetowych

Można się przygotować w jakimś stopniu do prowadzenia własnej firmy. Można się nauczyć tego, na sucho powiedzmy. Inwestując właśnie w różnego rodzaju szkolenia. Ja tutaj nie będę wypowiadał się o warstwie merytorycznej szkoleń, jakie są dostępne na rynku. Ja bardzo dużo szkoleń robię. Prawdopodobnie zacznę w ogóle taką serię nagrywać na temat szkoleń, ale nie chcąc tutaj kopać leżącego, będę nagrywał filmy o tych szkoleniach, które tylko polecam, które uważam, że są dobre.

O warstwie merytorycznej kursów, których nie robiłem, nie będę się wypowiadał. Natomiast mogę się wypowiedzieć na ten temat, w jaki sposób są sprzedawane. One bardzo często są sprzedawane na darmowych webinarach, live’ach. Zauważ, że tam już są stosowane takie techniki mocno powiedziałbym manipulacyjne. O co chodzi? Chodzi o to, że przede wszystkim jesteś mamiony wizją łatwego zysku, że łatwe pieniądze nazwałbym to, są na wyciągnięcie ręki. Brakuje Ci tylko tego jednego wytrycha, tego jednego złotego środka. W taki sposób już jesteś zwabiony na darmowy webinar.

Co się dzieje na takim darmowym webinarze? Cuda wianki tam się dzieją, bo tam są stosowane techniki manipulacyjne, mocno bym powiedział. Przede wszystkim gra ceną. Przecenimy Ci kurs z 10 000 na 8000, albo nie damy na 7000, a na końcu licytacja się kończy na 197 zł. Ty sobie myślisz: „WOW, 197 zł! Głupi by nie wziął!” To nie wszystko, bo ten kurs jest w cenie 197 złotych dostępny: Tylko dzisiaj! Tylko teraz! Tylko do końca dnia! Musisz go kupić i się zdecydować. Jest wywierana na Tobie taka presja. Taka, że prostu coś Cię ominie. Ominie Cię coś ważnego w życiu, jeżeli tego kursu nie kupisz.

 • Czy takie metody sprzedaży działają? Zakładam, że działają skoro wielu szkoleniowców tak robi.
 • Czy takie metody działania są etyczne? Według mnie, nie do końca.
 • Czy tego typu kursy są dobre? Nie wiem, bo ich nigdy nie kupowałem.

Natomiast mogę stwierdzić na pewno to, że wielu z autorów tego typu szkoleń jest bardzo dobrymi sprzedawcami.

Więc jeżeli planujesz założyć własną firmę, zarabiać w internecie, a ja na tym się troszkę znam, bo już 10 lat siedzę w sprzedaży przez internet to uwierz mi, że nie ma jednego złotego środka. Nie ma jakiejś złotej rady. Najbogatsi ludzie na świecie też nie mają żadnego wytrycha, więc nie sugeruj się tym, że trzeba wstawać codziennie o trzeciej, albo o czwartej rano i być na trzy godziny w biurze, przed wszystkimi. U jednego to się sprawdzi, u innego to się nie sprawdzi.

Tyle. Takie moje krótkie przemyślenie na dzisiaj.
Widzimy się, cześć.

Piotr Weppe
Źródło zdjęcia: Pixabay.com

Bezpośredni link do filmu: Jak zarabiać w internecie? Cała prawda.