Jak pozyskać klienta

Jak zdobyć klientów w internecie? 8 sposobów jak pozyskać klienta online

Spis treści:

  1. Jak pozyskać klienta w internecie – wstęp
  2. Pozyskiwanie klientów za pomocą płatnych reklam
  3. Zdobywanie klientów z pomocą influencerów
  4. Jak pozyskać klientów w internecie własnymi zasobami?
  5. Jak pozyskać klientów do firmy za pomocą marki firmy?
  6. Zdobywanie klienta za pomocą SEO
  7. Budowanie bazy mailingowej jako kolejny sposób jak zdobyć klienta
  8. Jak zdobyć klienta za pomocą marketingu szeptanego?
  9. Piksele remarketingowe a zdobywanie klientów

 

Jak pozyskać klienta w internecie – wstęp

Piotr Weppe, dzień dobry. Kłaniam się nisko. Witam Cię serdecznie na swoim YouTubie. Dzisiaj w troszkę innych okolicznościach, ale merytoryka jak zwykle będzie zachowana. Jak pozyskać pierwszych klientów w internecie? Ogólnie, jak pozyskiwać klientów online?

Podam Ci osiem takich sposobów, jak zdobyć pierwszych klientów. Od takich sposobów pozyskiwania klientów działających tu i teraz, po sposoby zdobywania klientów wymagających więcej pracy, ale dające długotrwałe efekty.Zapraszam do oglądania.

Jeżeli dopiero zakładasz firmę, przejdź najpierw do tego artykułu: Jak zdobyć pierwszych klientów?

Pozyskiwanie klientów za pomocą płatnych reklam

Pierwszy sposób to są oczywiście płatne reklamy Facebook Ads i Google Ads. Ustawiasz sobie grupę odbiorców na Facebooku. Ustawiasz sobie słowa kluczowe w Google.
I jedziesz z reklamami i po prostu zdobywasz klientów TU i TERAZ. Metoda przynosząca bardzo szybkie efekty, ale działa tylko wtedy kiedy płacisz.

Zdobywanie klientów z pomocą influencerów

Metoda numer dwa – ona może być bardzo spektakularna. Ja szczerze mówiąc z tego nie korzystałem jeszcze aż tak mocno na zasadzie płatnej współpracy – influencerzy. Słuchajcie, to jest niesamowite. W przypadku Movuto, w przypadku kursów dla fizjoterapeutów, które organizujemy. Często się zdarza się tak, że jakaś osoba bardziej znana w internecie, szczególnie na Instagramie w naszym wypadku, gdzieś tam nas poleci i po prostu od razu widać efekty. Efekty w sensie pozyskiwanie klientów. Oni to robią nie na zasadzie płatnej tylko po prostu gdzieś tam są na kursie
i mówią o tym, że są u nas na kursie. Także myślę, że gdyby wejść w płatne tego typu współprace, z takimi już zawodowymi influencerami to efekty mogłyby być naprawdę zaskakujące.

Jak pozyskać klientów w internecie własnymi zasobami?

Trzecia metoda – od razu wystartuj z własnymi zasobami. Własne media społecznościowe, własna grupa znajomych. Ty jako Ty, czy ja jako ja, jako Piotr Weppe wchodź na grupy tematyczne na Facebooku i informuj o swoich produktach i usługach. To też działa dosyć szybko, tu i teraz.

Jak pozyskać klientów do firmy za pomocą marki firmy?

Od razu zacznij budować swoją markę firmy albo swoją markę osobistą. Facebook, Instagram, LinkedIn, YouTube – od razu. Nie gromadź tam swoich znajomych tak jak jest w przypadku własnych zasobów na Facebooku, tylko gromadź społeczność wokół swojej marki osobistej czy wokół marki swojej firmy. To już daje efekty, w postaci pozyskiwania nowych klientów, ale troszkę długotrwałe. Nie tu i teraz.

Zdobywanie klienta za pomocą SEO

SEO, czyli search engine optimization. Tutaj jest proces długi i żmudny. W sumie do końca nikt nie wie co działa, a co nie działa. Ja SEO zajmuję się na swoim blogu piotrweppe.pl. Troszkę się nauczyłem jak pisać teksty wyszukiwane przez wyszukiwarkę. Natomiast to jest tak, że zrobisz dzisiaj artykuł, czy napiszesz jakiś dobry tekst, to nie zadziała jutro czy pojutrze. To jest bardziej kwestia miesięcy. Zdobywanie klientów za pomocą seo jest długotrwałe.

Dodatkowo troszkę takie denerwujące w tej branży jest powiedziałbym to, że ogólnie jest pełno specjalistów od SEO. Jeden specjalista od SEO powie Ci, że linkowanie działa. Drugi specjalista od SEO powie Ci, że linkowanie nie ma sensu. Są jakieś takie ogólnie przyjęte zasady: nagłówki, duża ilość słów kluczowych. Ale co potem? Tego, ja mam wrażenie, nikt za bardzo nie wie. Na pewno warto w SEO, warto w dobry content inwestować, aby zdobyć nowych klientów. Warto pisać dobre jakościowo artykuły, opisy produktów, opisy usług zawierające słowa kluczowe. To jest jedno pewne – to na pewno pomoże Ci pozyskać, ale nie tu i teraz.

Budowanie bazy mailingowej jako kolejny sposób jak zdobyć klienta

Jak już ktoś coś kupił u Ciebie w sklepie to zaproś, zapisz, zapytaj go czy nie chce się zapisać do newslettera. Dawaj produkty czy to wirtualne, czy inne. Dawaj coś za darmo w zamian za ten adres mailowy, bo potem możesz wysyłać do różnych osób, których zgodę marketingową masz, oferty na swoje produkty, na swoje usługi. Także buduj cały czas sukcesywnie bazę mailingową w celu pozyskiwania nowych klientów.

Jak zdobyć klienta za pomocą marketingu szeptanego?

Mówiłem o tym przy okazji, a może nie mówiłem, ale zaraz powiem. Marketing szeptany jest po prostu tam, gdzie można przekazywać informację w formie ustnej, w formie pisemnej. Jedziesz na konferencję? To mów o swojej firmie o tym, co robisz. I mów nazwę firmy tak, żeby ludziom to zapadło w pamięć. To jest właśnie ważne – nazwa firmy. Nazwa firmy wydaje się banalnym tematem, ale odeślę Cię tutaj do odcinka na temat tego, jak nazwać własną firmę. Jak wybrać nazwę firmy? Myślę, że możesz się zaskoczyć oglądając ten odcinek.

Piksele remarketingowe a zdobywanie klientów

Wszystkim tym osobom, które się przewijają przez Twoją stronę internetową, ładuj piksele. Piksele Facebooka, piksele Google. Po to, żeby potem gdzieś im tam się w internecie wyświetlać. Na Facebooku, na Instagramie. Ktoś wszedł do twojego sklepu internetowego.
Nie wiem jakaś pani chciała kupić suszarkę. Wyświetliła ten produkt, to potem ścigaj ją po internecie z tą suszarką. Możesz to zrobić za pomocą Facebooka i zarówno za pomocą Googla.

I co? Widzimy się za kilka dni.
Do usłyszenia. Do zobaczenia.
Cześć.

Bezpośredni link do filmu: Jak pozyskać Klienta w internecie? 8 sposobów jak pozyskiwać klientów online.

Zobacz też ten wpis: Jak zwiększyć sprzedaż w sklepie internetowym? Jak zwiększyć sprzedaż na Allegro? Przewaga konkurencyjna.

Źródło zdjęcia: Pixabay.com