Pomysł na biznes

Pomysł na biznes 2022

Spis treści:

  1. Pomysł na biznes bez wkładu własnego 2022. Pomysł na biznes w domu – wprowadzenie
  2. Pomysł na biznes w 2022 roku dla młodych ludzi
  3. Pomysł na biznes bez wkładu własnego – krótki rys historyczny
  4. Media społecznościowe jako pomysł na biznes w 2022 roku
  5. Jaki zatem ma być ten pomysł na biznes?
  6. Pomysł na biznes – ile można zarobić?

Sprawdź moje autorskie szkolenie:

Pomysł na biznes bez wkładu własnego 2022. Pomysł na biznes w domu

Piotr Weppe, dzień dobry. Kłaniam się nisko. Witam Cię serdecznie na moim YouTubie. Pomysł na biznes w 2022 roku. Konkretny pomysł na biznes bez wkładu własnego, pomysł na biznes w domu. Można na tym naprawdę dużo zarobić, tylko trzeba być dobrym. Wiadomo jak we wszystkim.
Zapraszam do oglądania.

Pomysł na biznes w 2022 roku dla młodych ludzi

Jeżeli urodziłeś się po roku 1990, a powiem wręcz im później, tym lepiej to, to już jest w ogóle wymarzony pomysł na biznes dla Ciebie. Nie twierdzę, że Ci starsi niż urodzeni w roku 90-tym to są na straconej pozycji, ale mam wrażenie, że ludzie urodzeni po roku 90-tym mają jedną rzecz we krwi. To czego np. nie mam ja. Ja się urodziłem w 1982 roku.

Ludzie urodzeni w latach 80-tych, 70-tych, 60-tych mogą się tego nauczyć, ale my nie mamy tego we krwi. Wy, młodzież i młodzi ludzie urodzeni po roku 90-tym macie to po prostu we krwi.

Z drugiej strony jak ja i moi kumple, przedsiębiorcy w podobnym wieku jak my, szukamy tego typu usług na rynku to po prostu jest ciężko coś znaleźć, nie ma. O tym zaraz powiem. Podam Ci konkretny przykład pomysłu na biznes.

Pomysł na biznes bez wkładu własnego – krótki rys historyczny

Wróćmy się troszkę w czasie. Jak ja zakładałem firmę to był rok 2009.

Troszkę świat inaczej wyglądał. Forma komunikacji z klientem też wyglądała inaczej. Nie było standardem komunikacji przez komunikatory internetowe. Standardem było np. wysyłanie zamówień z jakichś publicznych jednostek faksem. Ja akurat faksu nie miałem wtedy i to był dla mnie duży problem. Jednostki publiczne nie maiły jak wysłać do mnie zamówienia, bo one musiały to zrobić faksem.

Jak się jeszcze bardziej cofniemy wstecz do lat 90-tych, no to zupełnie nie było internetu. Mój ojciec jak zakładał firmę to była Panorama Firm. Nie wiem, czy pamiętasz taką książkę. Tam były wizytówki różnych firm.

Tak więc w ostatnich latach formy prowadzenia firmy, formy prowadzenia biznesu, formy pozyskiwania klientów, formy komunikacji z klientem bardzo się zmieniły. Niestety sporo moich kumpli, a jeszcze sporo kumpli mojego ojca to już w ogóle, zostało mentalnie w początku lat 2000-ych i latach 90-tych. Teraz oni się budzą i mają problem. Tak więc mój pomysł na biznes dla Ciebie związany jest ze zmianą generacji, zmianą pokoleń.

Media społecznościowe jako pomysł na biznes w 2022 roku

O czym ja mówię? O mediach społecznościowych. Tak jak Facebooka to tam jeszcze większość w miarę ogarnia. Większość ma jednak tego Facebooka, korzysta mniej lub bardziej, ale korzysta. Ale Instagram, TikTok, YouTube. Film na YouTube to jest po prostu czarna magia. A już szczególnie TikTok. To jest czarna magia, a przecież to jest świetny kanał pozyskiwania klientów.

Jaki zatem ma być ten pomysł na biznes?

Pomysł na biznes to ma być prowadzenie kont na Instagramie, na TikTok’u, na Facebooku. Prowadzenie kont od A do Z. Nie sprzedawanie szkoleń: „Jak rozwinąć swój kanał, czy profil na Instagramie?” Wrzucaj hashtagi takie, takie i takie. Posty raz dziennie o godzinie 13:00, bo jest największa oglądalność. Bądź naturalny, rześki i wesoły.

Nie! Chodzi o to, żeby prowadzić takie konto. Założyć wręcz to konto, dodawać tam grafiki. Oczywiście współpraca z właścicielem firmy też jest potrzebna, bo on ten content w jakimś tam stopniu musi dostarczyć, ale ściągnąć mu to z głowy.

Ja miałem taki przypadek, bo sobie myślę TikTok, TikTok, TikTok, TikTok. Fajna sprawa ten TikTok tylko, że zupełnie tego nie czuję. Mówię, może ktoś by za mnie zrobił tego TikTok’a? Zadałem pytanie na kilku grupach.Nie ograniczyłem się do jednej, zadałem na kilku dosyć poczytnych grupach: Kto mi poprowadzi TikTok’a?

Zgłosiły się dwie czy trzy osoby. Szczerze mówiąc, nikt sensowny. A ja bym po prostu mega chciał, żeby ktoś za mnie tego TikTok’a ogarnął, bo widzę, że tam są młodzi ludzie. Są moi potencjalni klienci. To by było bardzo fajne. Więc ktoś taki by mi się przydał, ale nie ma, a jeżeli jest to on mi chce sprzedać kurs, żeby się samemu nauczyć. Nie! Ja chcę, żeby ktoś to zrobił konkretnie od A do Z.

Pomysł na biznes – ile można zarobić?

Dlaczego na tym pomyśle na biznes można sporo zarobić? Można na tym sporo zarobić, jeżeli będziesz się kierował do osób takich z mojego pokolenia i starszych. Ja się urodziłem w roku 1982, no trochę młodszych też. Dlaczego? Bo my już w większości mamy firmy dosyć dobrze prosperujące. Pojawia się inny problem. Problem czasu. Ja zawsze mówię, że albo się kupuje czas za pieniądze, albo pieniądze za czas. My w wielu przypadkach mamy więcej pieniędzy niż czasu. Jeżeli zgłosiłby się do mnie ktoś np. Panie Piotrze, ja panu ogarnę tego TikTok’a! To dla mnie ostatnim elementem rozmowy będzie dopiero budżet. Ostatnim elementem rozmowy będzie budżet.

Ja chcę, żeby to było zrobione dobrze. Żeby to było zrobione profesjonalnie, żeby mi followersi rośli itd., itd. Nie jest dla mnie najistotniejsze to, ile ja za to zapłacę. Tak właśnie postępują ludzie z mojego pokolenia. Mają więcej pieniędzy niż czasu. Oni są gotowi kupić usługę, jeżeli jest im potrzebna. Kwestie finansowe nie są takie istotne.
Więc naprawdę można krzyknąć dosyć spore pieniądze i na tym pomyśle na biznes sporo zarobić.

A jeżeli już założysz firmę to wtedy ja Ci coś poradzę. Ty poradzisz mi w zakresie mediów społecznościowych, a ja poradzę Tobie. Obejrzyj sobie ten filmik: Własna firma: co trzeba wiedzieć?
Widzimy się za kilka dni.
Do usłyszenia. Do zobaczenia.

Źródło zdjęcia: Pixabay.com
Bezpośredni link do filmu: Pomysł na biznes 2022 bez wkładu własnego

P.S. Obejrzyj też mój wpis z zeszłego roku: Pomysł na biznes: 3 sprawdzone drogi